عبارتی را جهت جستجو وارد کنید

امروزه بسیاری از افراد کراتینه کردن را به سشوار و اتو کشیدن ترجیح می دهند.

اما چگونه می توان تاثیرات آن را تا ماه ها حفظ کرد؟!

با چه روش هایی عوارض آن را به حداقل برسانیم؟!

ما در این مقاله همه آن چه که پس از کراتینه کردن باید بدانید را به شما می  گوییم. اگر تمامی نکات زیر را رعایت کنید تاثیرات کراتینه می تواند تا 6 ماه روی مو های شما بماند. اما اگر مراقبت لازم را از مو هایتان انجام ندهید خیلی زود مو های شما به حالت قبلی خود بر می گردد.

روز های ابتدایی

دقت کنید که پس از کراتینه کردن حداقل تا 3 روز نباید مو های خود را بشویید، زیرا شستن مو ها در روز های ابتدایی به شدت از تاثیر کراتینه می کاهد. البته پس از گذشت روز های اولیه نیز مو هایتان هر چه کمتر شسته شود مدت طولانی تری صاف می ماند.

در ضمن در چند روز اول مو هایتان را نبندید! استفاده از کلیپس و یا دیگر وسایل برای بستن مو ها در چند روز ابتدایی موجب شکستن و حالت گرفتن مو های شما می شود.

شامپو و نرم کننده

شامپو مورد استفاده شما نیز یکی دیگر از مواردی است که تاثیر زیادی روی مدت صاف ماندن موی شما دارد.

پس از گذاشتن کراتین روی مو های خود حتماً از شامپو های مخصوص برای کراتینه استفاده کنید.این شامپو ها حاوی سولفات سدیم نیستند و آسیبی به کراتین روی مو شما نمی رساند.

در ضمن بهتر است در هر بار حمام فقط یک بار از شامپو استفاده کنید.

استفاده از کراتین کمی موهای شما را خشک می کند، پس بهتر است از یک نرم کننده با کیفیت کمک بگیرید تا رطوبت لازم را به موهای شما بازگرداند.

استخر ممنوع!

کلر و نمک دشمن کراتین روی موی شما هستند پس در دورانی که مو هایتان را کراتینه کرده اید سعی کنید آب کلر دار و آب نمکدار مانند آب دریا با مو هایتان تماس نداشته باشد. آب استخر ها حاوی مقدار زیادی از کلر می باشد که تاثیر کراتین روی موی شما را از بین می برد. پس اگر خواستید شنا کنید حتماً از یک نرم کننده بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید.

بابلیس، اتوی مو و سشوار

پس از کراتینه کردن مو هایتان از وسایلی که از رطوبت مو شما می کاهد مانند بابلیس، اتو مو و سشوار استفاده نکنید. همانطور که گفتیم کراتین کردن کمی موجب خشک شدن مو های شما می شود و استفاده از این وسایل نیز به خشکی آن می افزاید که می تواند موجب ریزش مو هایتان بشود.

اگر دچار مو خوره(چند شاخه شدن انتهای مو)  نگران نباشید اگر کمی از مو هایتان را کوتاه کنید (مثلا حدود 1 سانت) مشکلتان به راحتی حل می شود.

زمان خواب

هنگام خوابیدن اگر مو های خود را با یک کاور بپوشانید می تواند از مو های نازک و شکننده شما محافظت کند. در ضمن سعی کنید از بالشتی استفاده کنید که پارچه آن از جنس ابریشم یا ساتن است ، زیرا از رطوبت مو های شما نمی کاهد.

 

بر چسب ها

برای مشاوره آنلاین کلیک کنید .

تمامی حقوق این و بسایت محفوظ و متعلق به داروخانه ی فردوسی میباشد.

طراحی توسط شرکت طوسی