عبارتی را جهت جستجو وارد کنید

دلایل ریزش مو درخانم ها

امروزه یکی از مشکلات شایع اغلب خانم ها ریزش موی آن ها می باشد که تبدیل به یک مسئله نگران کننده برای خانم ها شده است.

ریزش موی بین 50 تا 100 تار مو در روز طبیعی است اما در برخی موارد شاهد مقدار زیادی از ریزش می باشیم که روز به روز هم بیشتر شده و موجب کم پشت شدن موهایتان می شود.

شاید شما هم وقتی مقابل آیینه ایستاده اید و موهایتان را شانه می کنید شاهد ریزش شدید موهایتان باشید و این مسئله نگرانتان کند. ما در این مقاله دلایل و روش های درمانی ریزش مو را برایتان آورده ایم تا شما را در درمان ریزش موهایتان کمک کنیم.

ریزش  مو در زنان دلایل و حتی شکل های مختلفی دارد. برای درمان ریزش مو ابتدا باید علت آن را بیابید، اگر بتوانید دلیل اصلی ریزش موهایتان را پیدا کنید نیمی از مشکل شما حل شده و درمان آن ساده تر خواهد بود. اگر چه دلایل ریزش مو با الگوی زنانه کاملاً مشخص نیست اما گمان می شود سابقه ی خانوادگی، تغییر میزان هورمون ها آندروژن، و بالا رفتن سن نقش اساسی در این امر دارند.

یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن علت ریزش مو آزمایش خون می باشد.

  • یائسگی
  • بیماری(ناراحتی تیروئید، دیابت، لوپوس، کم خونی،عفونت قارچی، سندروم تخمدان پلی کیستیک و برخی از درمان های سرطان چند نمونه از سی بیماری می باشد که موجب به ریزش مو ناگهانی در شما می شوند)
  • استرس
  • کاهش وزن ناگهانی و شدید
  • تغذیه

یکی از عواقب نداشتن تغذییه مناسب ریزش مو می باشد. اگر شما ویتامین و مواد مورد نیاز بدن و موهایتان را تامین نمی کنید پس باید انتظار ریزش مو هایتان را نیز داشته باشید.

افرادی که برای کاهش وزن خود رژیم های غیر اصولی را به کار می برند و همینطور کسانی که از غذا های حیوانی استفاده نمی کنند و به اصطلاح گیاه خوار هستند به دلیل اطلاعات کم در این زمینه عموماً دچار کمبود بسیاری از مواد ضروری بدن می شوند.

کمبود آهن، پروتئین، ویتامینD، و کلسیم به ریزش مو می انجامد.

  • ژنتیک و ارث
این نوع از ریزش که معمولاً بعد سن بلوغ(البته در برخی از افراد  زمان شروع آن متفاوت است، یعنی ممکن برخی از سنین 15و یا 20 تا 30 سالگی یا دیرتر شروع آن را ترجبه کنند)شروع می شود.

این نوع از ریزش عموماً پیش رونده است که درمان های خاصی از جمله برخی داروهای هرمونی برای آن تجویز می شود و احتمال برگشت پذیری این ریزش کمتر از سایر انواع ریزش ها می باشد.

  • مراقبت نکردن از مو

اگر برای مدتی زیادی است که محکم می بندید و یا به بافت های آفریقایی علاقه دارید نباید از ریزش موی خود تعجب کنید. اگر فشار زیادی بر موهای خود وارد کنید پس مدتی دچار ریزش مو موسوم ه آلوپسی کششی می شوید. بنا بر این در کنار صاف کرن و فر کردن مو ها با اتو مو و دیگر وسایل حتماً از نرم کننده ها و دیگر محصولات مراقبت از مو استفاده کنید.

شامپو زدن بیش از اندازه و رنگ کردن های مکرر نیز به مو و پوست سر شما آسیب می رساند.

گرما و مواد شیمیایی نیز مو ها را ضعیف کرده و باعث شکستگی و ریزش می شود. در این نوع ریزش مو باید از استفاده بیش از اندازه شامپو و مواد شیمیایی خودداری کرد

و در سال بیش از 2بار مو ها را رنگ نکرد. در کنار این موارد استفاده  از ماسک مو لورآل برای تقویت مو های رنگ شده به شدت توصیه می شود.

بر چسب ها

برای مشاوره آنلاین کلیک کنید .

تمامی حقوق این و بسایت محفوظ و متعلق به داروخانه ی فردوسی میباشد.

طراحی توسط شرکت طوسی