عبارتی را جهت جستجو وارد کنید

حداقل میزان مصرف روزانه پروتئین؟

مصرف پروتئين طبق 2.2 گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن تاثير بسيار زياد در افزایش بافت های عضلانی و رشد آنها دارد. به عنوان مثال يك بدنساز 100 كيلويی كه بايد روزي 220گرم پروتئين به بدن خود برساند اگر ميزان ذکر شده را برای بدن خود تامين کنددر واقع بدن را با مصرف پروتئين مورد نیازجهت ریکاوری و ترمیم بافت های عضلانی كه از تمرين سنگین دچار پارگی شده اند  تامين كرده است زمانیكه عضلات ریکاوری و ترميم شوند در نهایت بزرگ شدن عضلات را به همراه دارد . باید توجه داشته باشید که حتی در زمانی که مدتی به بدن خود استراحت میدهید باید پروتئین مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.

پروتئین اضافی؟


اگر فكر مي كنيد نياز است كه به ازاي هر كيلو از وزن بدن ۴/۴ گرم پروتئين مصرف كنيد با فرض اينكه 100كيلو وزن داشته باشيد بايد روزانه 440گرم پروتئين براي بدن خود تامين كنيد . اين مقدار پروتئين يعني مقادير خيلي زياد مرغ ،گوشت و تخم مرغ اگر تمركز خود را روی مکمل های پروتئینی صنعتی قرار دهيد 440 گرم در روز باید مصرف نمایید  که علاوه بر این که خوردن این مقدار بسیار زننده است بسیار هم برای دستگاه گوارش شما نامناسب ، و مشکلاتی را پیش رو دارد.

به اعتقاد گرین مارک این حجم از مصرف پروتئین بسیار زیاد است است گرچه ناگفته نماند مصرف این حجم از پروتوئین در حال حاضر میانبسیاری از بدنسازان  روال می باشد اما  توصيه نميكنیم در این حد ،هیچ ورزشکاری پروتئین مصرف نماید.

برای مشاوره آنلاین کلیک کنید .

تمامی حقوق این و بسایت محفوظ و متعلق به داروخانه ی فردوسی میباشد.

طراحی توسط شرکت طوسی